Rok 2022 – Rok osvobozeného blázna

Rok 2022 bude dobrý a silný rok. Rok plný naděje a také rok sklizně. Ale je tam samozřejmě ale, nic nedostaneme na stříbrném podnose pod nos.. a když tak jen někdy a buďme vděční za tu milost.. Bude to ovšem spíše o tom, jak jsi zasel, tak sklidíš.. Nebesa jsou ti nakloněna, ale přičiň se člověče.

Níže přikládám 9 let starý text, to znamená text z roku 2012, který jsem pouze mírně upravila.  Text k tarotové kartě Osvobozený blázen a lahvičce Aura-soma s číslem 22. Tato růžovo-žlutá energie nám bude nápomocna celý příští rok. Je jen na nás, jak jí uchopíme a jak se k ní postavíme.

Krásný a šťastný rok 2022 přeji všem nám.

Osvobozený blázen

Všichni máme minulost, já i vy, naše minulost vytvořila naší přítomnost. Jsem výsledkem svých minulých přesvědčení, omezení, představ, myšlenek, emocí.

Při svých setkáních jsem často říkávala: „svou minulost nemůžeme změnit a svou budoucnost neznáme“ jediné, co je skutečné, je tento okamžik.

Svou minulost můžeme pouze přijmout, přiznat sami sobě, že tenkrát jsme dělali, co bylo v našich silách, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, které bylo takové, jací jsme byli my sami.

ODPUŠTĚNÍ – kdybych se v životě nenaučila nic jiného než odpouštět, stál můj život za to.

Často se sebou vláčíme batohy křivd a nepochopení a tolikrát se v hlavě vynoří: Kdybych tenkrát, tohle udělala, či neudělala, kdybych byla tam či onde, řekla to či ono.

Ale kdyby to tenkrát tak bylo – bylo by i to co je teď? Byla bych tím, čím jsem? Měla bych to, co mám? Já nevím.

Odpuštění je o pouštění – o neulpívání na starých emocích, které nás táhnou zpět, nedovolí nám jít kupředu, nedovolí nám být volní a svobodní. Když odpustíme, opustíme minulost, můžeme ucítit obrovskou úlevu, umožní nám to necítit se jako oběť, ale ani jako viník.

Všichni už jsme byli viníky i oběťmi.

Je to stará hra, se starými kartami a se starými kartami nic nového nevyhrajeme.

V Aura-soma tarotu existuje karta Blázen a je tam dvakrát. První blázen je nepoučený, vydává se na cestu bez jakýchkoli znalostí, veden jen svými instinkty a pudy.

A pak je tam druhá karta Blázna – Osvobozený Blázen, ten má za sebou kus cesty životem, vzpomínky, minulost, zkušenosti, bolesti. Cítí se starý a unavený, všechno už viděl, všechno zažil, vše se opakuje. Co teď? Ocitl se na křižovatce – v krizi.

Může v tom zůstat, znáte to přeci, máme volbu, může se vrátit a neustále vracet do minulosti.

Může jít kupředu…anebo může skočit…:-)))

Můžeme se rozhodnout udělat ten skok.

Můžeme tu starou uvláčenou energii rozbít, najednou hned teď udělat něco bláznivého, neobvyklého, vyskočit ze zaběhlého stereotypu, splnit si svůj sen, který jsme z jakéhokoli důvodu odkládali nebo kterého jsme se báli.

Abychom se vznesli vzhůru – nebo skočili dolů, je třeba se zbavit zátěže – zbavit se minulosti – osvobodit se, opustit, pustit – odpustit všem a všechno.

A když říkám všem – tak i sami sobě.

Když to uděláme…ucítíme přítomnost…ucítíme v sobě Blázna. Šťastného osvobozeného svobodného blázna – moudrého rádce králů.

Obrázek jsem si bez dovolení vypůjčila od mé přítelkyně Jaroslavy Kuchařové, která na příští rok vytvořila kolekci svíček.. Děkuji.